Monoduct Nedir ?

Monoduct farklı çaplardaki muhafaza borularını kanal içinde yatay ve dikey olarak konumlandırmaya yarayan kanal plastik aralayıcılarıdır.

Monoduct Nedir ?

Çoklu kablo nakil hatlarında (enerji, telekomünikasyon, sinyalizasyon, vb.) farklı çaplardaki muhafaza borularını kanal içinde yatay ve dikey olarak konumlandırmaya yarayan kanal plastik aralayıcılarıdır. Özel birleştirme ve kilitleme sistemi ile sınırsız konfigürasyon dizilimine imkân sunar. Önemli özelliklerinden birisi hendeklerde iş gücünü azaltıp, daha güvenli ve hızlı montaj imkânı sağlar.

Uygulama Detayları

Monoduct spacer ürünümüzün montajı proje kapsamında belirlenen yatay ve dikey dizilim doğrultusunda yapıldıktan sonra, kurulan bu sistemin aynıları çoklu kablo nakil hattının geçeceği kanal veya hendeklerde belirli aralıklar ile kurulmaktadır. Daha sonrasında borular ürünlerimizin boru kanalı bölümlerinden geçirilmektedir. Çoklu kablo nakil hattının stabilitesi geçici bir süreliğine bu şekilde sağlanmaktadır. Hattın stabilitesinin sağlanması amacı ile hendeklere/kanallara harç veya benzeri dolgu maddeleri dökülüp kuruması beklenmektedir. Son olarak da gerekli kontrol işlemleri gerçekleştirilen çoklu kablo nakil hattının yer altına kapatılması işlemi gerçekleştirerek, çoklu kablo nakil hattının kurulum veya bakım işlemleri sona erdirilmektedir.

Monoduct atıklarımızın azalmasını ve verimliliğin artmasını sağlar.

Polipropilen (PP) plastik atıkların yeniden üretimi ile elde edilen, geri dönüşümlü bir malzemedir.